Ще зовсім недавно про те, чи правильно ми займаємося спортом, дізнатися можна було тільки по самопочуттю. Залишилися сили – займайся далі, швидко втомився – отже, сьогодні в поганій формі. Сьогодні за кожним параметром тіла можуть стежити «розумні гаджети, здатні не тільки відслідковувати кількість кроків, але і заміряти пульс, рівень кисню в крові, спалені калорії і навіть якість сну.
Які бувають спортивні гаджети і для чого вони потрібні – в нашій статті.
Годинник і пульсометры
Напевно, найпоширеніший вид гаджетів для фітнесу. Їх популярність пояснюється в першу чергу зручністю використання і компактністю – пристрій досить закріпити на руці, щоб воно почало виконувати свої функції. Багато моделі при цьому вміють синхронізуватися з мобільними пристроями і навіть завантажувати статистику занять в соціальні мережі. Вся інформація при цьому доступна власника гаджета на смартфоні або планшеті.
«Розумні» браслети вміють показувати час, підраховувати кількість спалених калорій, пройдену відстань, кількість кроків, час активності, визначати фази сну і налаштовувати вибробудильник таким чином, щоб пробудження його власника припадало на легку фазу.
Найбільш просунуті моделі, такі як Samsung Gear Fit, можуть навіть показувати смс, електронну пошту або інформацію про пропущені виклики.
Брелоки
В залежності від моделі та розробника, мініатюрні пристрої розміром із сірникову коробку (а деякі і того менше) можуть заміряти кількість пройдених кроків, відстань, кількість спалених калорій, висоту підйому за день, пульс, об’єм кисню в крові. Деякі з них так само, як і браслети, можуть синхронізуватися зі смартфонами і планшетами, вести статистику, автоматично визначати рівень активності, виконувати функції трекера сну.
Підтримка постави
Стежити за поставою потрібно постійно, проте в кого з нас вистачає на це часу, сил і уваги протягом цілого дня? Тим більше, якщо на тобі спортивний рюкзак або сумка, а на вулиці так холодно, що хочеться скоріше сховати руки в кишені одягу.Спеціально для тих, хто не встигає стежити за положенням хребта, винайдені монітори постави.
Принцип дії монітора досить простий: він закріплюється на тілі або одязі, а спеціальний датчик усередині визначає кут нахилу хребетного стовпа. Як тільки ми даємо собі розслабитися і починаємо сутулитися, пристрій за допомогою вібратора нагадує нам випрямитися. Особливо корисно для тих, хто працює в офісі за комп’ютером.
Трекери сну
Для тих, хто любить здоровий і якісний сон. Треба сказати, що бувають моделі самих різних напрямів – одні допомагають швидше заснути, інші борються з хропінням, треті і зовсім створюються для усвідомлених сновидінь. Найбільш просунуті відстежують час для поліфазного сну і допомагають заощадити в день до 3-4 годин. Однак більшість новинок присвячені саме відстеження глибоких і активних фаз сну.
Трекери сну автоматично визначають, в якій фазі сну знаходиться людина і будять його приємною вібрацією в найоптимальніше для пробудження час. Прокинувшись з таким трекером, ви будете відчувати себе бадьорим і виспавшись, готовим буквально повернути гори.
Як правило, трекери сну випускаються у вигляді браслетів, однак зустрічаються також моделі, що кріпляться на подушки і матраци.
Коментар фітнес-інструктора
Гаджет у фітнесі – річ, безумовно, корисна. Головне, розуміти, що це не просто модний аксесуар, а помічник в боротьбі із зайвою вагою, контролер занять і власний міні-доктор. Я бачив у деяких займаються в нашому залі фітнес-браслети, вони їх носять постійно, відстежують всю денну активність. Думаю, це привносить сенс і визначає суворість в режимі людини. Коли бачиш денний витрата калорій, свою активність за день перед очима, намагаєшся більше дисциплінувати себе, менше їсти, більше ходити пішки.
Можливо Вам також буде цікаво прочитати наступні статті:
- 5 гаджетів для здорового сну і не тільки
- Вправи на турніку для преса
- Міфи і факти про накачуванні м’язів
- 5 додатка для спорту